KALIMERA to oliwa Extra Virgin, która jest tłoczona na zimno przez naszych przyjaciół i ich sąsiadów w malowniczo położonej wsi Kiveri na Peloponezie z ręcznie zbieranych oliwek Manaki i Ladolia. Jej zielonkawa barwa, gęsta konsystencja, niepowtarzalny smak, aromat i kwasowość na poziomie 0,2% - 0,3% sprawiają, że oliwa Kalimera jest wyjątkowa. Jej zdrowotne walory są nieocenione. Jest bogata w witaminę E i A, zawiera polifenole i przeciwutleniacze zapobiegające powstawaniu nowotworów, obniża poziom złego cholesterolu i reguluje ciśnienie tętnicze. Kalimera jest doskonała na oczyszczenie organizmu z zalegających wewnątrz ciała toksyn.

Dobroczynny wpływ oliwy na nasze zdrowie jest znany już od czasów starożytnych. Zaopatruje ona nasz organizm w duże ilości jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, które zawarte są w oliwie w ok. 73.7% W skład tłuszczów, które spożywamy wchodzą dwa rodzaje kwasów tłuszczowych w proporcjach zależnych od rodzaju tłuszczu. To: nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe. Nasycone kwasy tłuszczowe są zawarte w dużych ilościach w żywności pochodzenia zwierzęcego jak mięso, tłuszcz, mleko i jego przetwory. Nienasycone kwasy tłuszczowe są zawarte w dużych ilościach w olejach roślinnych i rybnych. Dzielą się one na wielonienasycone kwasy tłuszczowe i jednonienasycone kwasy tłuszczowe. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe  są zawarte w dużych ilościach w różnych olejach roślinnych takich jak olej słonecznikowy, sojowy, bawełniany i kukurydziany. Jednonienasycone kwasy tłuszczowe są zawarte w dużych ilościach w oliwie z oliwek.

Nasycone  kwasy tłuszczowe zwiększają stężenie złego cholesterolu LDL we krwi.  Cholesterol ten powoduje gromadzenie lipidów na ścianach tętnic co może spowodować miażdżycę.

Natomiast dieta oparta na żywności zawierającej głównie jednonienasycone kwasy tłuszczowe nie tylko nie zwiększa LDL we krwi, ale je obniża zwiększając równocześnie stężenie HDL, czyli dobrego cholesterolu. HDL zapobiega odkładaniu się LDL  na wewnętrznych ścianach tętnic, spychając go do wątroby do ponownego przetworzenia lub wydalenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl